• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yatirimcidestek/
  • https://twitter.com/yatirimcidestek
  • https://www.youtube.com/channel/UC445TtUNn7QVt-4XAD_Pfsw?view_as=subscriber
   <p style="Akıllıca alınan risk ile yatırım kar getirir."
    • Başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsin; fakat mükemmel olmak için başlamak zorundasın. Zig Ziglar
    • Youtube Kanalımıza davetlisiniz...
İleri Girişimcilik Desteği
 İleri Girişimcilik Desteği
Yatırım Teşvik Belgesi
 Yatırım Teşvik Belgesi
www.yatirimcidestek.com
Takvim
Üyelik Girişi
Hava Durumu

Şirket Nedir?Şirket Nedir? 

   Bir veya birden çok gerçek veya tüzel kişinin ticari faaliyette bulunmak için, sermayelerini ve çalışmalarını bir araya getirmesidir. Bazen gerçek veya tüzel kişiler sadece sermaye birleştirilmesi ile de ticari şirket kurabilirler. TDK'da ise şirket şöyle tanımlanmaktadır. "İki veya daha fazla kişinin sermaye, emek, bilgi ve becerilerini bir araya getirerek oluşturdukları ve kişilerden bağımsız olarak tüzel kişiliğe sahip olan ortak girişim."

   Ticari işletme kurulmasındaki temel amaç yasalar ve kanunlar nezninde gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerin hukuki bir zemin kazanmasıdır. Ticari faaliyetler esnasında yaşan çeşitli olumsuzluklar karşısında tücar olmanın kendisine sağlamış olduğu avantajlardan yararlanmaktır. 

   Ticari işletme kuruluşları bir ürünün imalatına yönelik olabileceği gibi, ürünün satışına yönelik olarak da gerçekleşebilir. Ürün satışları toptan veya perakende olarak'da gerçeleşebilir. Ticari işletme kendi ürününü satığı gibi başka işletmelerin ürün satışlarını gerçekleştirebilir. İşletmeler herhangi bir ürün imalatı veya satışı yapmadan dirket bir hizmet satışıda yapabilirler. 


   İşletme veya şirket kuran gerçek veya tüzel kişlerin faaliyetlerini rahatça sürdürebilmesi için Vergi Dairesine, Ticaret, Sanayi veya Esnaf Odasına, Sosyal Güvelik Kurumuna, Belediye Kaydına, Özellikli bir faaliyet alanı ise ilgili bakanlıklardan yasal izinlerin alıması gereklidr. 

   Türkiy'de İşletme Kuruluşları genel olarak hukuki statüsüne göre değişmek ile birlikte 1 ile 2 hafta arasında sürmektedir. İşletme kuruluğu andan itibaren ticari faaliyette bulunabilir. 


AlışSatış
Dolar8.04588.0780
Euro9.67359.7122
Kariyer / İş
 Kamu Personel Alım İlanları